Про заклад
Історична довідка про школу
Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10 міста Конотопа Сумської області веде свою історію з Конотопського трикласного училища Товариства Курсько-Київськоїзалізниці (1875 рік), яке протягом довгого часу було єдиним навчальним закладом залізничного вузла. Пізніше тут знаходилося два початкових училища: чоловіче та жіноче. У 1900 році для чоловічого відділення було зведено окремий будинок. У перші десятиліття ХХ століття початкове жіноче училище стало називатися школа вокзального району першого ступеня , у нійпрацювало 20 учителів.
Нова радянська школа починала роботу у важких умовах, що стало наслідками громадянської війни. З 1927 року назва школи змінилася на єдину трудову семирічну залізничну школу № 30. З 1934 року школа стала десятирічною № 38. Тут уже навчалося 385 учнів. Заклад було повністю укомплектовано викладацькими кадрами, придбано необхідний інвентар і наочні посібники. У роки Великої вітчизняної війни будівля школи була зруйнована й потребувала капітального ремонту. Після визволення міста від німецьких загарбників у жовтні 1943 року заняття відновили. Перший повоєнний випуск відбувся в 1947 – 1948 навчальному році. Атестати отримали 22 учні. У 1960 році у зв’язку з ліквідацією Московсько – Київської залізниці школа № 38 була передана міському відділу освіти й стала називатися школою № 10. У 1964 році – перший випуск 11–класників.
Нинішня споруда функціонує з 1968 року. У цьому ж році школі було присвоєно ім’я українського письменника Л.І.Смілянського, випускника 1920 року.
У 2010-2011 навчальному році регіональною експертною радою з ліцензування та атестації навчальних закладів при управлінні освіти і науки обласної державної адміністрації школа визнана атестованою (рівень освітньої діяльності – «високий»). За останні роки школа набула сучасного вигляду: оновлено навчальні кабінети, естетично оформлено коридори, замінено 70% вікон.
Створено музейний куточок «Літопис шкільних поколінь», де висвітлена історія навчального закладу.
У комп’ютерному класі проводяться уроки не тільки інформатики, а й інших навчальних предметів, що дає можливість надання сучасних освітніх послуг.
Педагогічний колектив – співдружність однодумців, у якій кожний збагачується духовно, робить свій внесок у групову творчу справу.
Навчальний процес у школі забезпечують 40 учителів, які мають кваліфікаційні категорії:
– вищу категорію – 8 учителів;
– першу категорію – 10 учителів;
– другу категорію – 5 учителів;
– спеціаліст – 17 учителів.
Звання «Старший учитель» мають 5 учителів: Горшешіна С. П. – учитель географії; Данько Т.І. – учитель історії; Бойко І.М. – учитель хімії та біології; Пугач О.М. – учитель українськоїмови та літератури, Цимбал Т. О. – учитель музики.
Знаком «Відмінник освіти України» відмічені 3 учителі школи.
Нагороджені знаком «Василь Сухомлинський» та почесноювідзнакою «Феліца» Данько Т.І. – учитель історії.