Перелік конкурсних предметів для вступу на навчання для здобуття освітнього ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти подано у додатку 4 наказу Міністерства освіти і науки України від 11.10.2019 року № 1285.
У додатку (окрім обов’язкового конкурсний предмету для усіх спеціальностей та галузей знань – української мови і літератури) зазначені другий та третій конкурсні предмети з усіх спеціальностей.
В 2020 році до закладів вищої освіти приймаються сертифікати ЗНО 2017, 2018, 2019та 2020років.
Результати з англійської, французької, німецької та іспанської мов приймаються тільки з сертифікатів 2018, 2019 та 2020 років.
ХАРАКТЕРИСТИКИ СЕРТИФІКАЦІЙНИХ РОБІТ
Підготуватися до проходження ЗНО-2020 допоможе інформація на На сайті УЦОЯО (testportal.gov.ua) у розділі «ЗНО-2020» – актуальні характеристики сертифікаційних робіт, критерії оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю та нові програми ЗНО.
У характеристиках сертифікаційних робіт, порівняно з 2019 роком, є зміни: збільшився час виконання тесту з біології (тепер 150 хвилин), збільшилась на 2 загальна кількість завдань з математики та біології, на 2 завдання стало менше у тесті з географії.
ЩОДО НОВОЇ РЕДАКЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО ПРАВОПИСУ У ЗНО
22 травня 2019 року ухвалено нову редакцію Українського правопису.
Міністерством освіти і науки України у відповідному наказі від 29.07.2019 № 1033 надано роз’яснення, що у завданнях ЗНО протягом п’яти років будуть використовуватися норми Українського правопису, які не зазнали змін. Тобто завдання, які стосуються норм Українського правопису, будуть ґрунтуватися тільки на тих усталених нормах, які не змінилися.
Додаткова інформація з питань ЗНО:
Тelegram-канал Харківського РЦОЯО «ЗНО2020» (https://t.me/zno2020kh).
Що треба знати учаснику ЗНО-2020
Хто складає ЗНО-2020?
Учні, слухачі, слухачі, студенти закладів загальної середньої, професійної, професійно-технічної, вищої освіти, які в 2020 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти складають державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з трьох предметів: українська мова і література (українська мова), математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття), один з навчальних предметів (за вибором здобувача освіти): біологія, географія, фізика, хімія, іноземні мови.
Результати ЗНО з української мови і літератури (українська мова), математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) можуть зараховуватися як результат ДПА для студентів ЗВО, які скористалися правом повторного складання атестаціїу формі ДПА.
Особи, які вже здобули повну загальну середню освіту у минулі роки також можуть стати учасниками ЗНО-2020.
Кожен зареєстрований учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох предметів.
Які терміни реєстрації та проведення ЗНО?
Реєстрація на ЗНО відбудеться з 03 лютого до 24 березня 2020 року. Для реєстрації на ЗНО необхідно мати паспортний документ.
Проведення основної сесії з 11 предметів ЗНО відбудеться у травні-червні 2020 року:
Акаунти Харківського РЦОЯО в соціальних мережах Facebook, youtube, twitter.
Тelegram-канал Харківського РЦОЯО «ЗНО2020» (https://t.me/zno2020kh) – це швидке та безкоштовне отримання інформації, актуальна хронологічна стрічка, достовірні новини про ЗНО-2020, незалежне тестування педагогів, інші освітні оцінювання тощо.
Офіційний безкоштовний мобільний «Харківський РЦОЯО» (завантажити у Play Market).
ПРОБНЕ ЗНО-2020
Особливості
Пробне ЗНО проводиться з метою ознайомлення всіх бажаючих із процедурою проведення ЗНО.
Переваги пробного ЗНО, яке організовує Харківський РЦОЯО:
процедура пробного ЗНО максимально відповідає процедурі основного ЗНО
завдання пробного ЗНО відповідають програмам, характеристикам та структурі сертифікаційних робіт основного ЗНО
участь у пробному ЗНО надає можливість попрацювати з зошитом та бланками відповідей, отримати результат
у пробному тесті з іноземних мов присутня частина тесту – «Аудіювання».
Пробне ЗНО з української мови і літератури – 21 березня. З математики, історії України, біології, географії, фізики, хімії, іноземних мов – 28 березня 2020 року (тестування з усіх предметів починається одночасно).
Вартість
Вартість пробного ЗНО за одне тестування в 2020 році складає 141 гривні (у Полтавській, Сумській та Харківській області). Участь у пробному ЗНО є добровільною.
Реєстрація
На сайті Харківського РЦОЯО (http://zno-kharkiv.org.ua) у розділі «Пробне ЗНО» з 03 до 24 січня 2020 року відбудеться реєстрація на пробне ЗНО.
Під час реєстрації на пробне ЗНО учасник самостійно обрає округ проходження пробного ЗНО із запропонованого переліку.
Особливістю реєстрації на пробне ЗНО у 2020 році є обов’язкове завантаження оформленої реєстраційної Заяви до «Особистого кабінету учасника пробного ЗНО» (надсилати таку заяву поштою НЕ ПОТРІБНО).
Реєстрація на участь у пробному ЗНО вважається завершеною після надходження коштів для оплати послуг на рахунок Харківського РЦОЯО. Оплатити послугу можна в будь-якій фінансовій установі або через послугу електронного платежу протягом трьох робочих днів із дня створення реєстраційної заяви.
Всі особливості реєстрації будуть описані в інструкції до реєстраційної програми.
Особливі освітні потреби
Особи з особливими освітніми потребами, які потребують створення особливих (спеціальних) умов в пунктах пробного ЗНО, повинні повідомити про це ХРЦОЯО під час реєстрації :
– присутність перекладача жестової мови (перекладача-дактилолога) в аудиторії, де відбувається пробне ЗНО (дактилолог);
– надання перед початком проведення пробного ЗНО в аудиторії тексту промови інструктора (текст промови інструктора);
– надання можливості використання слухового апарата, імпланта (апарат/імплант);
– надання в письмовій (друкованій) формі озвучених текстів до завдань, що спрямовані на перевірку сформованості вмінь і навичок, необхідних для розуміння мови на слух (аудіювання) (текст до аудіювання);
– надання можливості використання оптичного збільшувача (лупи) або електронного збільшувача (збільшувач);
– надання зошитів із завданнями та бланків відповідей, надрукованих шрифтом кеглем 16 (шрифт кеглем 16);
– надання можливості виконання роботи в аудиторії, що розташована на першому поверсі (перший поверх).